Philips TV TV 4K Ambilight 43PUS8309/12 - 43 inch
View the alternative products on the right
Alternative products
Free delivery
Professional installation
Home delivery
We take back the old device
| Specifications |
|---|
Screen size 43 |
Resolution 4K Ultra HD (3840 x 2160 px) |
Screen type LED |
Refresh rate 60 Hz |
Vesa standard 100 x 200 mm |
Specifications
| Screen |
|---|
Screen size 43 |
Screen type LED |
Refresh rate 60 Hz |
Vesa standard 100 x 200 mm |
Supported HDR HDR10 |
HDR |
Aspect ratio 16:09 |
| Smart TV |
Smart TV |
Operating system |
Processor Pixel Precise Ultra HD |
Supported voice assistant Alexa |
| Connexions |
HDMI 3 |
HDMI type HDMI |
HDMI-eArc |
USB 2 |
USB type USB 2.0 |
Turner type DVB-C, DVB-S, DVB-T |
Other wired connections CI+, , Headphone output, |
WiFi Wifi 5 (ac) |
| Sound |
Number of speakers 2 |
Power in W 10 W |
Audio system Dolby Atmos®, Dolby Digital |
| Design |
Size (with stand) 96,3 x 63 x 24,2 |
Weight (with stand) 8.9 |
Dimensions (without stand) 96,3 x 57,1 x 7,8 |
Weight (without stand) 8.5 |
Stand color Black |
Model/Unique range Ambilight |
Introduction year 2024 |
| Energy |
Energy class G |
Energy consumption 54 |
Energy consumption (with HDR) 111 |
Standby energy consumption 0.5 W |