Samsung Gaming Monitor 49" DQHD 144 Hz Odyssey OLED G9 - LS49DG912SUXEN
Order Online
Available in 4 shops
Product information sheet
Free delivery
Click & Collect
Cross-border delivery
Fast delivery
| Specifications |
|---|
Energy class G |
Power consumption in standard mode 49 |
Power consumption HDR mode 54 |
Specifications
| Energy class (EU 2020) |
|---|
Energy class G |
| Screen |
Screen Size 49" (124,5 cm) |
Screen Quality DQHD (5120 x 1440 px) |
Screen Type OLED |
Color Space HDR400 |
Screen shape Curved |
Curved level 1800 |
Screen Ratio 32:09:00 |
Response time 0.03 |
Refreshrate 144 |
Brightness 250 |
Contrast 1 000 000: 1 |
Touchscreen |
| Design |
Designed for Gaming |
Series Samsung Odyssey |
Color Silver |
Dimension (L x D x H) 119,47 x 28,41 x 52,93 |
Weight 12.9 |
Weight without stand 9.2 |
Ergonomy Tiltable, Adjustable height |
VESA 100 x 100 mm |
Packaging Power cable, HDMI cable, Displayport cable, USB-A/USB-C cable |
| Connection |
Video Connection 1 x Displayport, 1 x HDMI 2.1, 1 x HDMI micro |
USB-C 2 x USB 3.2 (5 Gbit/s) |
Audioaansluitingen Headset |
| Product information |
HIFI code 41010864 |
Brand Samsung |
Ean 8806095810812 |
Seller code LS49DG912SUXEN |
Description
Samsung Odyssey OLED G9: The Gaming Monitor That Redefines Your Limits
A Display That Transports You
- 144 Hz Refresh Rate: Experience unrivaled smoothness, perfect for dominating fast-paced and competitive games.