Samsung 34" Gaming Monitor UWQHD Odyssey OLED G8 G85SD - LS34DG850SUXEN
Free delivery
Click & Collect
Cross-border delivery
Fast delivery
| Specifications |
|---|
Energy class G |
Power consumption in standard mode 42 |
Power consumption HDR mode 48 |
Specifications
| Energy class (EU 2020) |
|---|
Energy class G |
| Screen |
Screen Size 34" (86,36 cm) |
Screen Quality UWQHD (3440 x 1440 px) |
Screen Type OLED |
Screen shape Curved |
Curved level 1800 |
Screen Ratio 21:09 |
Response time 0.03 |
Refreshrate 175 |
Brightness 250 |
Contrast 1000000:1 |
| Design |
Designed for Gaming |
Series Samsung Odyssey |
Color Silver |
Dimension (L x D x H) 81,36 x 19,28 x 52,23 |
Weight 7.5 |
Weight without stand 5.5 |
Ergonomy Tiltable, Pivotable stand, Adjustable height |
VESA 100 x 100 mm |
Multimedia 2 x Speakers |
Packaging Power cable, Displayport cable, Remote |
| Connection |
Video Connection 2 x HDMI 2.1, 1 x Displayport |
USB-A 2 x USB 3.0 |
| Product information |
HIFI code 41011090 |
Brand Samsung |
Ean 8806095688060 |
Seller code LS34DG850SUXEN |
Description
Samsung Odyssey OLED G85SD LS34DG850SUXEN – Dive into the Action with Total Immersion
Stunning Image Quality with OLED Technology
Exceptional Fluidity for Enhanced Responsiveness
- 175Hz Refresh Rate: Ensures smooth and responsive actions.